Chabry z foamiranu i pręciki z kropką :)

chabry własnoręcznie

Niewiele jest gatunków kwiatków, które mają tak instensywny, niebieski kolor. Cebulica syberyjska już przekwitła, ale o dziwo, można już cieszyć oczy chabrami!

Ja cieszyłam oczy i zmysły 😉 podczas wycieczki rowerowej, bo w przydrożnych rowach, na skraju pól, pojawiły się i chabry i maki! O takie:

chabry kwiatek

Zawsze mam notes przy sobie, i jeden egzemplarz sobie zachowałam, do zasuszenia, na pamiątkę. To wymagało postoju (nieplanowego) i wysłuchania od męża, co ja znowu tam robię ;)) kiedy przed nami kilometry do zaliczenia! (przelecieliśmy 75 km, a co!)
A ja przecież zdjęcia zrobić muszę, napatrzeć się też muszę!

Tym bardziej, że dopiero co, dzień wcześniej, porobiłam własne chabry, z foamiranu. Nie pytajcie, jak długo to trwało i jak się starałam – pięne są chabry ale dość wymagające.

kwiatki z foamiranu chabry

Trzymałam się ściśle wytycznych według kursu, jaki zamieściła Danfi, i pomęczyłam się, bo musiałam sama:

  • wyciąć i naciąć koła (przydały się nożyczki z wzorkiem)
  • pokolorować foamiran na niebiesko

i całą sobotę spędziłam na tym, to jednak satysfakcja jest!
Może nie są idealne i nie takie delikatne jak Danusi ale pierwsze koty…

chabry z foamiranu

Ale niebiesko! 🙂

Zabawa cudownie zabarwiła moje palce, pokleiłam je kropelką, no ale przecież nie to jest najważniejsze – mam swoje chabry.

I mam dekorację.

dekoracja z kwiatków ręcznie robionych

Ponieważ w pręcikowej krainie musi być ruch 🙂 to i pręciki do chabrów porobiłam, bo w kwiatkach użyłam tego co miałam – igiełek z białą końcówką, na czarnej nitce. A tu potrzeba się zrodziła 🙂

Chyba lepsze będą takie, z białą czapeczką, więc są! Mogę się podzielić, jeśli ktoś będzie również potrzebował np właśnie do chabrów (bo moje pręciki już wędrują taaak!!). Cieszę się że je zamawiacie!!!

Można też wyciąć z czarnego foamiranu, jak w tutorialu.

pręciki do chabrów

  1. Inka, podziwiam Twoją pomysłowość. A pręciki po raz kolejny mnie zachwyciły. Chabry, jak na pierwszy raz, prezentują się wspaniale ?

    1. No się napracowałam, ale widzę, co poszło nie tak, dziwne chabry, trochę takie przenawożone ;))) ale moje! 😉

  2. I przez to fajne i niepowtarzalne! Może się skuszę i też przysiądę. Na razie jestem na etapie akwarelowych stmpelków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *